سفر همیشه جذاب ترین بخش زندگی من بوده.از اول دوس داشتم یه یونیماگ داشته باشم که تجهیزش کنم و تبدیلش کنم به یه کمپر و باهاش از سفر کردن به جاهایی که یه کمپر عادی نمیتونه بره،لذت ببریم.

حالا این رویا واقعی شده و اسم یونیماگی که قرار تجهیز شه رو گذاشتیم “دریا”.

الان که دارم براتون این متن رو مینویسم،تقریبا تجهیز دریا کامل شده و آماده ست برای سفر و تو این مقاله میخوام شمارو با تمام مراحلی که برای تجهیز این کمپر طی کردم آشنا کنم.پس همراه من باشید.

 

تاریخچه بنز یونیماگ

اول از همه بریم سراغ تاریخچه کوتاهی از مرسدس بنز یونیماگ از جمله کامیون های چند منظوره و چهار چرخ محرک هست که در ابتدا برای کارهای کشاورزی ساخته شده بود اما به دلیل وجود ویژگی‌های بسیار خاص مهندسی در این کامیون که بهش اجازه میداد بتونه در مسیرهای ناهموار و صعب العبور حرکت بکنه،محبوب شد و  استفاده از اون در بسیاری از صنایع مثل راه سازی و ماموریت های سختی مثل خودرو آتشنشانی جنگلی،  کشنده و بکسل قطار و … مورد استفاده قرار گرفت.

 

ویژگی اصلی یونیماگ

ویژگی اصلی این کامیون که مسطح ماندن اتاق آن در ناهمواری هاست،به طوری که اگر در ناهمواریها قرار بگیرد چرخ هایش جابجا می شوند و کمک فنر های خاص آن اتاق را صاف نگه می‌دارند،باعث شده این کامیون برای ساخت یک کمپر،گزینه فوق العاده باشد.

البته اینجا میتونیم به ویژگی خیلی خاص و جالب دیگه هم اشاره کنیم  که وجود سیستمی در این کامیونه که قدرت حرکت خودرو در حرکت رو به جلو و عقب باهم برابر باشه!

برای مثال اگر این  کامیون میتونه با سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت به سمت جلو حرکت کنه،  با جابجا کردن یک اهرم، خودرو تمام قدرت رو درجهت  دیگه هم هم میتونه تولید کند با سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت به عقب حرکت کنه!  علت وجود این ویژگی هم اینکه،  برای مثال زمانی که یک یونیماگ روی یک پل قصد  بکسل کردن یک قطار رو داره، امکان دور زدن روی پل وجود نداره، پس  با وجود همچین ساختاری، قادر هستش که از تمام قدرت گیربکس در هر جهتی که نیاز داره استفاده کنه!

 

مشخصات فنی یونیماگ

“دریا” که قراره سوژه ی رویاپردازی ما تو این پروژه باشه،از یه موتور سوپرشارژ با حجم 6000 سی سی استفاده میکنه 

 

قیمت یونیماگ

قیمت یونیماگ که البته تعداد انها در ایران انگشت شماره، بستگی به مدل، میزان سلامت و … متفاوته.البته افرادی هستند که شما میتونید برای خرید یونیماگ از اونها مشاوره بگیرید.

 یکی از دوستان عزیز من ،  جناب آقای حداد که در اینتساگرام با آیدی haddadtrips میتونید دنبالشون کنید، توی خرید یونیماگ به من کمک بسیار زیادی کردند.

خوب حالا بعد از معرفی یونیماگ، بریم سراغ اینکه قدم به قدم اون رو تجهیز بکنیم و آماده سفر بشیم.

همراه من باشید

تعویض پلاک و تغییر جلو پنجره یونیماگ

امروز بعد از كلى سختى “دريا” تعويض پلاك شد و اولين تغييرات رو شروع كردم.
دقت كنيد تا وقتى ماشين تعويض پلاك نشده و شما صاحب قانونيش نشديد حتى يك ريالم روش هزينه نكنيد!
قبلا جلو پنجره و كاپوتى كه براى ماشين از نمونه ى مدل بالايى با كمترين كيفيت توسط يه فايبركار كپى شده بود رو حذف كردم و ماشين به حالت فابريك برگشت.

حالا چندتا كار موند:
١- تغيير چراغها به نمونه ى فابريك
٢- دمپينگ اتاق
٣- تغيير رينگها به نمونه ى تيوبلس
٤- نصب سيستم صوتى
٥- كاور بدنه
٦- بازرسى سيمكشى ها

مراحل طراحى اتاق عقب انجام شده و در جريانه، هم زمان دنبال يه شركت خوب ميگردم كه تخصصش ساخت ساندويچ پنل باشه و توانايى اجراى طرحم رو داشته باشه.

در ادامه متخصص هایی که تو این مسیر پیدا میکنم رو بهتون معرفی میکنم تا شما هم بتونید از تجربه و توانایی های اونها استفاده کنید.