مشکلات آزار دهنده‌ی سفر

  • اسفند ۱۳, ۱۳۹۶
  • نوشته توسط علی احمدیان

این‏‌ها آزار دهنده‌ترین مشکلات سفر هستند. (به همراه راه حلشان)

 

با این حقیقت مواجه شوید؛ سفر در کنار سرگرم کننده و هیجان انگیز بودن، می‏‌تواند یک دردسر واقعی باشد. هزاران چیز ممکن است درست پیش نرود. از جا گذاشتن کیف پول تا یک اشتباه ساده ترجمه که می‏‌تواند کل سفرتان را به یک فاجعه تبدیل کند. البته شرایط مختلف، مسائل مختلفی به وجود می‌آورند. اما در کنار مرگ و مالیات اگر یک چیز ثابت در زندگی وجود داشته باشد، این است که شما به مشکلات آزاردهنده‌ای در سفر برخواهید خورد.

رایج‌ترین مشکلات سفر ناسازگاری، تأخیر غیرمنتظره و فراموش کردن یا از دست دادن چیزهایی است که همراه خود آورده‌اید. در حالی که می‏‌توانید دست به روی سرتان بگیرید و ناله و شکایت کنید، تقریباً برای تمام مسائل پیش رویتان راه حل‏‌های ساده‌ای وجود دارد. سفر این شانس را برای ما فراهم می‌آورد که صبر و توانایی سبک بال سفر کردن خود را بسنجیم.

خب، برای بررسی بیشتر آماده هستید؟ ما لیستی متشکل از پنج مشکل آزاردهنده مردم در سفر و برخی از ساده‌ترین راه‏‌های رفع آن‏ها را گردآوری کردیم. ممکن است شما کمی به آمادگی پیش از سفر نیاز داشته باشید. ولی داشتن یک راه جایگزین بهتر از این است که خسته یا احساساتی شوید. روی پاهایتان بایستید و فکر کنید. در این جا پنج راه حل ساده برای مشکلات سفر وجود دارد.

 

۱- از دست دادن اسناد و مدارک

مشکلات سفر

Man searching his phone at the airport | Paul J. Richards/AFP/Getty Images

کمتر چیزی می‏‌تواند به اندازه گم کردن گواهینامه و پاسپورت استرس‏‌زا باشد، مخصوصاً وقتی که شما دور از خانه یا خارج از کشور هستید. اکثر مردم دچار ترس و وحشت می‌شوند و جز این نمی‌دانند چه کاری باید بکنند. (به عنوان مثال در سفرهای خارجی می‌توان به سفارت کشور خود مراجعه کرد). یک راه حل ساده برای جلوگیری از این اتفاق وجود دارد؛ تهیه کپی دیجیتال. اسکن کردن اسناد به سادگی می‏‌تواند در فرآیند جایگزینی آن‏ها با نسخه اصلی به شما کمک کند. شما هنوز هم باید به طریقی از موانع پیش آمده عبور کنید و به خانه خود بروید (مخصوصاً در خارج از کشور). می‌توانید با داشتن یک نسخه پشتیبان از اسناد خود که در دراپ باکس یا در ایمیل شما ذخیره شده است شروع کنید.

 

۲- لوازم آرایشی و بهداشتی فراموش شده

مشکلات سفر

Toothbrush with toothpaste | Saul Loeb/AFP/Getty Images

ممکن است شما چیزهای زیادی را فراموش کنید. یکی از چیزهایی که ممکن است زیاد فراموشش کنید، مسواک شماست. می‏‌توانید با هزینه‌ای اندک از هر فروشگاه مواد غذایی و داروخانه‌‌ای تهیه کنید. اما بگذارید رو راست باشیم و با این مسأله مواجه شویم: شما خسته هستید و می‌خواهید با یک نفس نعنایی و تازه بخوابید. اگر در هتل هستید، آسان‌ترین راه این است: از پیشخوان هتل درخواست کنید.

در بسیاری از هتل‏‌ها لوازم آرایشی و بهداشتی وجود دارد. در واقع، آن‏ها چیزهای زیادی دارند؛ نه فقط مسواک، بلکه خمیر دندان و نخ دندان هم دارند. فقط از آن‏ها بپرسید؛ اکثر آن‏ها بسیار مشتاق هستند که این چیزها را در اختیار شما بگذارند. همچنین حتی اگر مهمان هتل نیستید، هنوز هم می‌توانید شانس خود را امتحان کنید. فقط وارد شوید و بپرسید. در بدترین حالت نهایتاً نه خواهید شنید.

 

۳- بهداشت در سفرهای جاده‌ای

مشکلات سفر

Man taking a shower | iStock.com

سفرهای جاده‏‌ای سرگرم کننده هستند. اما در نهایت گاهی اوقات قادر نیستیم بگوییم که شما کی مجدداً می‏‌توانید به حمام بروید. اگر شب را در یک هتل یا اردوگاه سر می‏‌کنید، بهداشت واقعاً می‏‌تواند به یک مشکل تبدیل شود. مخصوصاً اگر شما در یک ماشین کم جا با چندین نفر دیگر هستید.

به عنوان یک راه آسان می‌توانید از یکی از باشگاه‏‌های زنجیره‌ای مثلاً L.A. fitness یا ۲۴hour fitness عضویت بگیرید. ناگهان می‌بینید که هرجا بروید، از این طریق می‏‌توانید به یک اتاق قفل‌دار و دوش دسترسی داشته باشید. ممکن بخت با شما یار باشد و به مکانی با استخر دسترسی پیدا کنید. مکانی که برای سفر برنامه‌ریزی کردید و مکان‏‌های ورزشی آن منطقه را بررسی کنید. اگر با تور یا اکیپ دوستانه در سفر یا گشت و گذار هستید، سالن‏‌های ورزشی در بخش بهداشت می‌توانند برای شما نجات دهنده باشند.

 

۴- هزینه‏‌های پیش بینی نشده

مشکلات سفر

Women checking into a hotel | Joe Raedle/Getty Images

هزینه‏‌های پنهان یا پیش بینی نشده. هر بار که پرواز می‏‌کنید، اتاق هتل یا ماشین اجاره‌ای را رزرو می‏‌کنید ممکن است گرفتار این مسائل شوید. مثلاً وقتی که قیمت ماشین اجاره‌ای را می‌بینید، چیزی حدود ۱۵ دلار در روز است. ولی در نهایت هزینه کل به نحوی به ۲۵۰ دلار می‌رسد. بله چیزی مشابه این موارد! هتل‏‌ها می‌خواهند هزینه‏‌های مرتبط با حیوانات را مخفی نگه دارند. هتل‏‌های سطح بالاتر حتی هزینه‌های اینترنت را هم محاسبه می‌کنند. گرچه هتل‏‌های ارزان قیمت آن را به صورت رایگان ارائه می‌دهند.

چطور از پس این موارد بر بیاییم؟ به طور جدی شکایت کنیم! این کار در بسیاری از مواقع در هتل‏‌ها جواب می‌دهد. زیرا آن‏ها اغلب می‌گویند که همیشه کم و بیش حق با مشتری است. ممکن است شرکت‏‌های اجاره‌ی ماشین خودروهای بهتری در اختیارتان بگذارند، اما معمولاً قیمت‏‌هایشان به خاطر مالیات و مسائل گوناگونی که از کنترلشان خارج است بالاست. اما هتل‏‌ها و رستوران‏‌ها در صورت شکایت به صورت جدی پیگیری و رسیدگی می‌کنند. فقط برای هیچ و پوچ این کار را نکنید. شاید با یک برخورد مؤدبانه و صحبت مشکلتان حل شود.

 

۵- صف‏‌ها

مشکلات سفر

Long lines of traffic on the freeway | Scott Olson/Getty Images

وقتی که به مسیر صف بر می‌خورید کاری خاصی از دستتان بر نمی‌آید. فرقی نمی‌کند برای فروش بلیط باشد، بازرسی امنیتی یا ترافیک. یکی از بهترین کار‏ها چک کردن کارهای پیش از پرواز است. برای کمک گرفتن می‏‌توانید از نرم‌افزارهای مرتبط در این زمینه استفاده کنید. از روی گوگل مپ ترافیک را چک کنید و اگر وضعیت ترافیک بد بود، به سرعت خودتان را با مناسب‌ترین راه به فرودگاه برسانید. اما گاهی وقت‌ها خیلی ساده به مشکل بر می‌خورید و خب، در نهایت چه می‌توان کرد؟

به فاز کنترل آسیب وارد شوید! اگر در ترافیک گیر کرده‌اید، با شرکت هواپیمایی تماس بگیرید و وضع خود را به آن‏ها اطلاع دهید. آن‏ها ممکن است بتوانند به شما کمک کنند یا شما را به پرواز دیگری منتقل کنند. حال که داریم در رابطه با امنیت صحبت می‌کنیم، بهتر است به این اشاره کنیم که حتماً از برنامه پیش‌بازرسی TSA برای جلو افتادن از بقیه استفاده کنید. از اوضاع آگاه و در جریان مسائل روز باشید و این‌که حتماً در اولین موقعیت ممکن در مکان مورد نظر حاضر شوید. شاید این‌‌ بهترین راه برای در نطفه خفه کردن مشکلات این‌چنینی باشد.

 

مترجم: طاهر علامه‌زاده

مطلب اصلی

نوشته های مرتبط