سفر خارجی کرگدن نارنجی

  • مرداد ۱۴, ۱۳۹۷
  • نوشته توسط علی احمدیان
کرگدن نارنجی

سفر خارجی کرگدن نارنجی

اهداف آدم‌ها تو زندگی با هم متفاوته. از ثروت و مدرک تحصیلی و اعتبار و خونه و ماشین گرفته تا آرامش و لذت و هیجان و کشف و خیلی چیزهای دیگه. هر کس ممکنه یک یا چند تا از این موارد رو به عنوان هدف خودش انتخاب کنه. اینکه هدف آدم چیه مهم نیست، این مهمه که به هر ترتیب هدف رو انتخاب کرده باشیم. بی‌هدف زندگی کردن مثل پارو زدن تو حوض آبه؛ خسته میشیم ولی به جایی نمی‌رسیم.

آزاد

آزاد

 

اعضای کرگدن نارنجی هم با هدف زندگی کردنِ تجربه‌های جدید و دوست داشتنی دور هم جمع شدن. دایره هدفشون اونقدر بزرگه که شاید کل دنیا توش جا بگیره. اونقدر وسیع که هیچ تجربه‌ی خوبی ازش بیرون نمونه. از سفر و کشف فضاهای جدید تا گرفتن دست یک نفر که به کمک همنوعش نیاز داره همه و همه تو دایره‌ی اهداف بچه‌های کرگدن نارنجی جا می‌گیره. کرگدن‌های نارنجی دوست دارن تا در حد توانشون دنیا رو به جای بهتری برای زندگی تبدیل کنن و پیامشون رو به کل دنیا برسونن.

آزاد

آزاد

 

آرش آروین که همه به عنوان پایه‌گذار کرگدن نارنجی می‌شناسیمش، از مدت‌ها پیش تصمیم گرفته بود که برای اولین بار تجربه‌ی یه سفر زمینی خارجی رو رقم بزنه. مدت‌ها تحقیق و پرس و جو کرد و جوانب کار رو در نظر گرفت تا بتونه خواسته‌اش رو عملی کنه. سفری که پر از هیجان، چالش و تجربه‌های جالب و دوست داشتنیه. سفر درازی که از سه کشور ترکیه، گرجستان و ارمنستان می‌گذره، حدود ده هزار کیلومتر مسافت و تقریباً بیست روز زمان می‌بره. تجربه‎‌ای که شاید هر کدوم از ما دوست داشتیم مثل مینا، همسفر آرش باشیم.

کرگدن نارنجی

کرگدن نارنجی

 

هماهنگی سفر کار راحتی نبود. از آماده سازی و چک نهایی آزاد (تویوتا لندکروزر تروپی آرش) گرفته تا پیش بینی هزینه‌ها و طراحی مسیر و مقصد. شرایط بد اقتصادی کشور بزرگ‌ترین مانع به نتیجه رسیدن این برنامه‌ریزی‌ها بود. قیمت ارز روز به روز بالا می‌رفت و باعث می‌شد پس‌انداز جوابگوی هزینه‌ها نباشه. به همین خاطر برنامه جذب اسپانسر کلید خورد و در نهایت «شرکت لبنیات و بستنی دومینو» اسپانسرینگ این سفر رو برعهده گرفت. مراحل نهایی کار انجام شد و امروز یعنی یکشنبه ۱۳۹۷/۵/۱۴ به عنوان روز شروع این سفر طولانی و جذاب در نظر گرفته شد.

لبنیات و بستنی دومینو

لبنیات و بستنی دومینو

 

شعار تبلیغاتی این سفر #منو_با_خودت_ببر در نظر گرفته شده. شعاری که مورد استفاده‌ی فعالان محیط زیست برای جمع‌آوری زباله‌های به جا مونده در طبیعت قرار گرفته. امیدواریم این شعار در ذهن همه‌ی مردم و طبیعتگردها نقش ببنده و زمانی که قصد خروج از طبیعت رو دارن، زباله‌هاشون رو با خودشون ببرن.

آزاد

آزاد

 

این سفر دیدنی‌ها و جذابیت‌های زیادی داره. آرش تو صفحه‌ی اینستاگرام کرگدن نارنجی سعی می‌کنه در حد امکان فالوئرها رو در جریان جزییات قرار بده تا سر فرصت سفرنامه‌ی این ماجراجویی جذاب رو با هم بخونیم. پس صفحه کرگدن نارنجی رو دنبال کنید تا از اتفاقات و ماجراهای این سفر بی‌خبر نمونید.

آزاد

آزاد

نوشته های مرتبط
  • نظرات
    FarshadPix+

    ۴ شهریور ۱۳۹۷

    شاد باشید و بیشتر بنویسید .. منتظریم