بالی، محبوب‌ترین مقصد توریستی دنیا

  • بهمن ۲۲, ۱۳۹۶
  • نوشته توسط علی احمدیان
بالی

 

 

چرا بالی محبوب‌ترین مقصد روی زمین است؟

با شن‌های سیاه و سفید سواحلش، برنج‎های زمردی و تخت و تعدادی از بهترین هتل اسپاهای دنیا، بالی به تاج محبوب‌ترین مقاصد گردشگری دنیا تبدیل شده است.
مسافرانی که از وب سایت تریپ ادوایزر استفاده می‌کنند، جزایری را با ویژگی‌های عجیب و غریب مثل نفوذ در دل پوشش گیاهی سرسبز، غرق در روح فضا، هر روز صبح تلوتلو خوردن در میان گلبرگ‌هایی که در کف پیاده‌‎روها پوشیده شده‌اند را دوست دارند.
معابدی که از لحاظ ظاهری خیره کننده هستند، در سایه آتشفشان‌های جزیره قرار گرفته‌اند. در حالی‌که سواحل طلایی جنوب، گردشگران استرالیایی را با امواج بلند پخش شده در ساحل برای موج سواری جذب می‌کند.
این اولین بار بود که تریپ ادوایزر هنگام جمع آوری نظر و رأی‌های مسافرین خود، جزایر را در نظر گرفته بود. قیمت‌ها نیز در بالی عامل افزایش محبوبیت این شهر می‌شود. حتی بریتانیایی‌ها که استانداردهای غذایی و مسکن بالایی دارند. میانگین شبانه روزی همه هتل‌های بالی که در تریپ ادوایزر رزرو می‌شوند، ١۶۶ پوند بود.

این لیست اخبار خوبی برای اقتصاد اندونزی بود که به شدت به درآمد بخش گردشگری وابسته است.

انتخاب ١٠ مقصد برتر مسافران:

١.بالی

٢.لندن

٣.پاریس

۴.رم

۵.نیویورک

۶.کرت (جزیره ای در یونان)

٧.بارسلونا

٨.سیم ریپ

٩.پراگ

١٠.پوکِت (جزیره‌ای در تایلند)

لندن دومین مقصد محبوب کاربران تریپ ادوایزر بود.

لیست مورد علاقه مسافران توسط یک الگوریتم تعیین شده که در آن کیفیت و کمیت بررسی و امتیاز کاربران را برای هتل‌ها، رستوران‌ها و جاذبه‌ها در ١٢ ماه گذشته و همچنین لیست رزرو علاقه مندی‌های مسافران ارزیابی می‌شوند.

 Rajash Agrawal معاون شهرداری در موضوع کسب و کار و رئیس “لندن و شرکا” از نتیجه راضی بود. او گفت: لندن بهترین انتخاب برای غذا،تئاتر، رویدادهای فرهنگی، موزه‌ها و گالری‌ها در هر نقطه از جهان است و ما بیشتر از هر زمان دیگری از بازدیدکنندگان استقبال می‌کنیم که از تنوع و گوناگونی‌های شهر ما لذت ببرند. وی افزود با افتتاح و ارائه نمایش‌های مؤثر، به علاوه بیستمین سالگرد هری پاتر، مسابقات قهرمانی لیگ جهانی (انجمن بین المللی فدراسیون دو ومیدانی) در لندن در سال جاری میلادی، امیدواریم که وضعیت جهانی این شهر را به عنوان یکی از بهنرین مکان‌هایی که برای بازدید وجود دارد، اضافه کنیم. با دارا بودن رتبه ۶ از ۱۰ برترین شهرهای اروپایی، به خوبی در فهرست محبوب‌ترین مقاصد مسافران قرار گرفته‌اند

بعد از لندن، به پاریس که بعد از حملات تروریستی ۲۰۱۵ دوباره به گردشگران اطمینان خاطر داده شده است و سپس رم آمدیم.

کرت رتبه ششم از لیست علاقه‌مندی‌ها بود که بارسلونا و پراگ که در رتبه نهم بعد از آن قرار گرفته‌اند. از لحاظ شرایط بریتانیا، کامبریا برای جشن بسیار جالب هستند. به همراه وین درمر و کزویک هر دو در ۱۰ نقطه برتر بریتانیا هستند. ادینبرگ برای دومین بار بعد از لندن توانسته است به همراه شمال لندن، مقصدهای بیشتری از جنوب  را در ۱۰تای برتر جذب کند.

مقاصد برتر بریتانیا:

لندن

ادینبرگ

جرسی

ویندرمر

لیورپول

کزیک

یورک

گلاسگو

جزیره وایت

باث

ادینبرگ، ویندرمر، لیورپول، کزیک، یورک، گلاسگو به ترتیب در رتبه‌های دوم، چهارم، پنجم، ششم، هفتم و هشتم قرار گرفته‌اند. در حالی‌که جنوب بریتانیا، جزایر کانال، لندن، جرسی، جزیره وایت و باث در رتبه اول، سوم، نهم و دهم قرار قرار گرفته‌اند.

 لینک مطلب اصلی

مترجم: بنیامین آل‌احمدی

نوشته های مرتبط